W związku z Rybobraniem od soboty 3 czerwca (od godz. 4.00) do poniedziałku, 5 czerwca (do godz. 10.00) w obrębie skrzyżowania ul. Ariańskiej (droga krajowa nr 29) z ulicami: Słoneczną i ZBOWiD, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W tych dniach wyłączona z ruchu będzie ulica Słoneczna, w związku z czym wjazd w ul. Szkolną będzie możliwy przez ul. ZBOWiD, która na ten czas stanie się dwukierunkową.
 
Zmiana dotyczyć będzie także autobusów. Te przyjeżdżające do Krosna Odrzańskiego z Zielonej Góry i Gubina, w kierunku Słubic i Świebodzina, będą korzystały z przystanku znajdującego się przed dworcem autobusowym w miejscu bezpiecznym dla pasażerów. Natomiast jadący do naszego miasta z kierunku Słubic oraz Świebodzina, w kierunku Zielonej Góry i Gubina będą korzystali z istniejącego przystanku przy ul. 22-go Lipca.
 
Apelujemy o rozwagę oraz zwracanie uwagi na znaki, które będą rozmieszczone na terenie miasta.

Jedną z atrakcji Rybobrania będą rejsy wycieczkowe Zefirem. Ich plan na plakacie poniżej.

Warsztaty kulinarne dla dzieci to projekt przygotowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Jeżeli twoje dziecko lubi gotować, poznawać nowe smaki– to jest oferta właśnie dla niego.
Zajęcia odbędą się 4 czerwca w ramach Rybobrania 2017 w Porcie Rzecznym. Całość poprowadzi zielonogórskie studio kulinarne – Look&Cook. Uczestnicy pod okiem pracowników Studia Kulinarnego Look&Cook przygotują potrawy z ryb, a następnie efekty swoich działań skosztują w miłej atmosferze.

Z myślą o kierowcach i osobach przyjezdnych prezentujemy mapę z planem parkingów. Warto się z nią zapoznać przed Rybobraniem. Mieszkańcom Krosna Odrzańskiego polecamy natomiast spacer do portu rzecznego. Komary nie powinny już mocno uprzykrzać życia, bowiem od dzisiaj rozpoczęto akcję oprysków.

Podczas tegorocznego Rybobrania,w niedzielę 4 czerwca odbędzie się polsko – niemiecki konkurs kulinarny o Wazę Wodnika. W jury konkursu  przewodniczył będzie Karol Okrasa
Do zmagań mogą przystąpić drużyny, składające się od 2 do 4 osób. Formuła doboru jest dowolna. Członkami drużyn mogą być zatem znajomi z osiedla, pracy, uczniowie tej samej klasy czy członkowie rodziny. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Liczba drużyn jest ograniczona.

Jedną z gwiazd Rybobrania będzie Dawid Kwiatkowski. Chcąc zapewnić młodzieży z okolic Krosna Odrzańskiego dojazd na koncert idola, Organizatorzy zapewniają dodatkowe kursy autobusów, które obsługiwać będzie PKS Zielona Góra. Przejazdy będą płatne wg aktualnej taryfy przejazdu.

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza  do skorzystania ze specjalnego rejsu statkiem Zefir z udziałem znanego kucharza-Karola Okrasy. Rejs z Karolem Okrasą odbędzie się 4 czerwca 2017 r. (niedziela) w godzinach od 14.20 do 15.20. W programie: rejs, degustacja i możliwość podyskutowania z mistrzem o kulinariach przy dobrym musującym winie GostArt przez Karola Okrasę.

Zapraszamy na wspólny koncert Krośnieńskich Dinozaurów. To na pewno będzie energetyczny koncert w wykonaniu krośnieńskich muzyków. Tworzyli różne składy w latach 60, 70 i 80. W tym roku część z nich zebrała się by po latach przypomnieć o osobie i stworzyć propozycję muzyczna specjalnie na tegoroczne Rybobranie. To będzie bardzo ciekawe wydarzenie. Swój koncert na dużej scenie rozpoczną o godzinie 18.30 w niedzielę 4 czerwca.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w trakcie Święta Miasta - Rybobrania 2017. Jednym z punktów tegorocznej imprezy będzie Turniej Krośnian - sportowo-rekreacyjna zabawa czteroosobowych drużyn. Turniej zostanie rozegrany 3 czerwca 2017 r. /sobota/ w krośnieńskim porcie rzecznym. Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe koszulki, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapisy w biurze OSiRu.
Więcej informacji na stronie OSiR :  klinknij aby przejść do strony OSiR

Nieodłącznym elementem Rybobrania jest loteria. W tym roku nagrodą główną jest kupon o wartości 5.000 zł. Do wygrania także telewizor 49 cali, konsola Playstation, smartfon, rower, sokowirówka, robot kuchenny, bony podarunkowe, a także zaproszenie na romantyczną kolację. Losy w cenie 5 zł są do nabycia w następujących punktach: