Gorąco zapraszamy chętnych do sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej i kondycji  do stanięcia w szranki na wodzie i wzięcia udziału w wyścigu w Smoczej Łodzi, który rozpocznie się w porcie rzecznym w sobotę 15 czerwca o godzinie 16.30. Nie będą to co prawda oryginalne regaty pełnowymiarowych 20-sto czy 50-cio osobowych łodzi lecz ich zmodyfikowana i zminiaturyzowana wersja – coś w rodzaju przeciągania liny, z tym że linę zastąpią tu wiosła.

W związku z organizacją Rybobrania 2019  w dniach od 15 czerwca 2019 r. (sobota) od godz. 4.00 do 17 czerwca 2019 r. (poniedziałek) do godz. 10.00 w obrębie skrzyżowania ul. Trakt Książęcy (droga krajowa nr 29) z ulicami: Słoneczną i Zamkową, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Prosimy o zwracanie uwagi na znaki.
Zapraszamy do skorzystania w trakcie imprezy z miejsc parkingowych wskazanych na załączonej mapce.
Informujemy, że ulice: Zamkowa, Szkolna, Pocztowa będą objęte całkowitym zakazem parkowania i postoju pojazdów.

Organizacja tegorocznego Rybobrania nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca służb mundurowych, lokalnych przedsiębiorców, instytucji, stowarzyszeń i wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu możemy z całą pewnością stwierdzić, że Rybobranie 2019 pozostanie w Państwa pamięci jako jedna z najlepszych impreza plenerowa województwa lubuskiego.

Jedną z atrakcji Rybobrania będą rejsy wycieczkowe Zefirem. Ich organizacja jest jednak uzależniona od stanu wody w rzece.

Każde dziecko, które w niedzielę odwiedzi port rzeczny będzie mogło zostać Małym Bohaterem Rybobrania. Służby mundurowe funkcjonujące w naszym mieście przygotowały na swoich stoiskach zadania do wykonania przez najmłodszych. Ten, komu uda się wykonać je wszystkie dostanie w nagrodę pelerynę z napisem Mały Bohater Rybobrania.

Z myślą o kierowcach i osobach przyjezdnych prezentujemy mapę z planem parkingów. Warto się z nią zapoznać przed Rybobraniem. Mieszkańcom Krosna Odrzańskiego polecamy natomiast spacer do portu rzecznego. Komary nie powinny już mocno uprzykrzać życia, bowiem od dzisiaj rozpoczęto akcję oprysków.

Serdecznie zapraszamy chętnych do zaprezentowania swoich zdolności kulinarnych do wzięcia udziału w konkursie o Wazę Wodnika, który odbędzie się podczas tegorocznego Rybobrania, w niedzielę 16 czerwca w porcie rzecznym.
Do zmagań mogą przystąpić ekipy, składające się od 2 do 3 osób. Formuła doboru jest dowolna. Drużynę mogą zatem stworzyć znajomi z osiedla, pracy, uczniowie tej samej klasy czy członkowie rodziny. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Liczba drużyn jest ograniczona a o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Po ubiegłorocznym sukcesie rybobraniowych paszportów zapraszamy na kolejną odsłonę zabawy  Tym razem do zebrania jest 8 pieczątek w różnych instytucjach i podczas samej imprezy. Paszporty są do pobrania w BOI Urzędu Miasta. Tutaj także do zdobycia pierwsza pieczątka. Mamy tylko 300 sztuk, także kto pierwszy, ten lepszy. Każde dziecko, które złapie w sieć wszystkie "rybki-pieczątki" otrzyma nagrodę.

Sobota, 15 czerwca, godzina 15.00, parking przy hali sportowo-widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. To stamtąd ruszy barwny korowód rybobraniowy, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Ten radosny pochód ulicami miasta dotrze do portu rzecznego, gdzie o 16.00 oficjalnie rozpocznie się Rybobranie. Zachęcamy wszystkim mieszkańców gminy, namawiamy gości z całego regionu – dołączcie do nas i weźcie udział w rybobraniowym korowodzie. Można iść w przebraniu, można w normalnym stroju, jak komu wygodniej, ważne, aby było nas widać i słychać. Towarzyszyć nam będą orkiestra dęta i szczudlarze, mamy przygotowane kolorowe gadżety, będzie wesoło.

Magic of the Queen to zespół coverowy ze Szczecina grający koncerty na terenie całej Polski i za granicą. Koncerty grane w 100% na żywo wiernie odtwarzają dorobek artystyczny grupy Queen i zawierają wersje zarówno studyjne jak i koncertowe największych przebojów. Hity takie jak: „Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free” to tylko niektóre z propozycji Magic of the Queen.

Idealnie odwzorowane stroje, charakterystyczny ruch sceniczny, dynamiczna perkusja, jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary elektrycznej, instrumenty klawiszowe, dopełniająca całości gitara basowa oraz energia panująca podczas koncertu pozwoli najbardziej wymagającej widowni poczuć ducha minionej epoki i przypomni na czym polegała “magia” Freddiego. Magic of the Queen to poparty latami pracy na scenie profesjonalizm oraz dbałość o każdy szczegół występu.

Zapraszamy na koncert w Krośnie Odrzańskim w niedzielę, 16 czerwca o godz. 19.00.

Blisko 100 kg składników zostanie wykorzystanych do ugotowania wielkiego gara zupy rybnej, który przyjedzie specjalnie ze Szczecina. Gotowanie odbędzie się w niedzielę od 13.00 do 16.00. Następnie planujemy wydać nawet
1000 porcji. Kto pierwszy, ten lepszy :)